Artykuły

Projektowanie domu energooszczędnego

Projekt domu energooszczędnego warto wykonać w profesjonalnym biurze projektowym. Warto to zlecić prawdziwym fachowcom, aby dom naprawdę był tani w utrzymaniu.

Aby dom faktycznie spelniał warunki stawiane przez budownictwo energooszczędne, to musi posiadać pewne cechy. Przede wszystkim taki budynek musi posiadać dobrą izolację. Dlatego też ważne jest, aby zastosować w nim energooszczędne okna i drzwi. Dobrze ocieplone ściany, to również gwarancja mniejszych strat energii. Oprócz tego należy zredukować ilość mostków termicznych, które to najczęściej są odpowiedzialne za duże straty energii. Dom energooszczędny musi posiadać również wentylację mechaniczną, wyposażoną w odzysk ciepła. Dzięki temu powietrze jest zmieniane a dom wentylowany, bez utraty ciepła. Istotna przy tym jest instalacja grzewcza, która musi być wydajna i zawsze sprawna.

Jeśli budynek spełnai te warunki, wtedy można mówić o tym, że należy on do budynków energooszczędnych. Jeśli chce się dostosować swój dom do nowoczesnych technologii, to warto to zrobić jak najszybciej.